Letní sportovní kemp 2018

26.07.2018

V půlce července probíhal v prostorách 5. ZŠ Letní sportovní kemp. Každý den se nesl ve znamení hesla Atletiky pro děti - Běhej, házej, skákej rád, kde si každé dopoledne děti vyzkoušely všechny atletické disciplíny. Na odpoledne byl připraven kurz plavání, kde se děti naučily správnou techniku plaveckých disciplín. Krom toho jsme pro děti připravili program v lezeckém a trampolínovém parku.

V pondělí se náš trénink nesl ve znamení hodů, děti si zaházely tenisáky, raketkami a oštěpy. Zařadili jsme také basketbalovou průpravu, děti se naučily abecedu s míčem, trénovali jsme dvoutakt a střelbu na koš. Během dne nás navštívil kladenský extraligový volejbalista Tomáš Hýský a naučil nás základy volejbalu. Proběhla i malá beseda o jeho sportovní kariéře. Po obědě jsme se rozloučili a přes les došli na Sletiště, kde jsme na hrazdách trénovali kotouly, výmyky a obratnost při zdolávání lezecké stěny. Po svačině jsme vyrazili na plavecký trénink, kde na nás čekali trenéři.

V úterý na dopoledním tréninku jsme se opět rozdělili do třech skupin, nejmladší trénovali štafetové předávky s kroužkem, prostřední skupina trénovala starty z bloků a nejstarší začali na přebězích překážek. Během dopoledne se skupiny prostřídaly. Největší nadšení sklidily překážky :-). Po obědě jsme přešli do lesa, kde náš čekal orientační běh. I přes počáteční strach nejmenších závodnic každý běžel podle barevných stužek sám. Menší běželi jeden okruh, větší dva okruhy. Všichni běh úspěšně dokončili a opět jsme se přesunuli na bazén.

Ve středu nás začala sužovat únava z teplého počasí a předchozích dní, kdy toho děti naběhaly opravdu dost, a tak jsme zvolili mírnější variantu tréninku. Důsledně jsme se protáhli, udělali cviky na obratnost a zahráli jsme si baseball. Odpoledne jsme se vydali na trampolínky, kde únava z dětí zázračně spadla a všichni už se těšili na výuku plavání.

Na čtvrteční dopoledne jsme si připravili skoky - výšku, dálku i přeskoky přes překážky. Ve skoku vysokém jsme natrénovali ,,nůžky" a se staršími dětmi i základy ,,flopu". Byly jsme velice mile překvapeny, jak jim to hned při prvním setkání s touto disciplínou šlo. Skok daleký si vzala na starost naše trenérka Kačka, která bude i letos závodit na Mistrovství ČR  právě v této disciplíně. Odpoledne jsme se vydali do lanového parku, na který jsme se všichni celý těšili.

Týden jsme zakončili závody v netradičních disciplínách ( slalomový běh, přeskoky přes přes hranolek, autový hod basketbalovým míčem....). Před obědem jsme si udělali vyhlášení, kde každý závodník dostal medaili, diplom, malé drobnosti a perníček ve tvaru lištičky, který nám opět upekla úžasná maminka, paní Lamerová. Po výborném obědě děti hned snědly jak čokoládové medaile, tak lištičky :-). Poté jsme se odebrali na poslední plavecký trénink a rozloučili se se slibem že uvidíme zase příští rok :-).

Velké poděkování patří paní ředitelce 5. ZŠ Mgr. Vocelkové, panu školníkovi Součkovi, restauraci Letné za výborné obědy, plaveckým trenérům - Radkovi (BoRa), Mirce (KSPKl), Michalovi (BoRa), také panu Švábovi (SAMK) a paní Libotovské ( SAMBAR). Bez nich by kemp nebyl tak skvělý, jaký byl :-).